24 Eylül 2013 Salı

Çamur banyosu


Dalyan Çamur Banyosu
Dalyan Çamur Banyosu
Köyceğiz gölü denize ulaşmak için dalyan kanalından geçer, gölün dalyan kanalı ile ilk buluşma noktasında Dalyan’ın meşhur çamur banyoları bulunmaktadır. Çamur Banyosu’na güzellik çamuru diyenler de var, neden derseniz çamura bulanan kişilerin bir süre sonra gençleştikleri rivayet edilir, biz de söyleyenlerin yalancısıyız, elçiye zeval olmazmış. Ancak şu bir gerçek ki vücuda sürülen çamur, vücutta kuruyunca cildi gerdiriyor, ve en azından daha genç hissetmenizi sağlıyor.

 Dalyan çamur banyolarının sıcaklığı 39 derece civarındadır ve içinde klorürden florüre, sülfürden radon gazına kadar pek çok element vardır. Çamur sefası bittikten sonra yine aynı yerde bulunan sıcak su kaynağına girerek üzerinizdeki çamuru atıyor ve çamurun altından çıkan yepyeni siz ile tanışıyorsunuz.

 Dünyanın pek çok yerinden milyonlarca insanın ziyaret ettiği çamur banyoları Dalyan merkezden yaklaşık 4 Km uzaklıktadır ve Dalyan merkezden banyolara sürekli tekne seferleri vardır. Eğer siz de şifa bulmak ve gençleşmek istiyorsanız dalyan çamur banyosu deneyimini yaşamalısınız. Çamur banyolarına gitmek istediğinizde bu talebinizi otel işletmenize söylemeniz yeterlidir. Otel yönetimi sizin için gerekli organizasyonları yapar.

Çamur banyolarına nasıl gidilir

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder