23 Mart 2014 Pazar

Dalyan apart oteller

Dalyan Kaya Mezarları
 Dalyan'daki otellerin çok büyük bir bölümü butik otel ve apart otel sınıflandırmasına giren otellerdir. Dalyan'ın hemen hemen tatamı sit alanı olduğu için çok büyük binalar, dolayısıyla lüks otellerin yerleşimlerine kolay kolay izin verilmemektedir. Apart oteller'in en büyük avantajı içinde küçük bir mutfak bölümü olmasından dolayı kendi yemeğinizi pişirebilme imkanı vermesidir. Dalyan apart oteller içinde bu imkanı sunmayan otel var mıdır bilemeyiz ama apart otel tanımı, içinde yemek, çay vs yapabilinen küçük daire anlamına gelir. Apart otel işletmelerinin hemen hemen hepsinde büyükçe bir bahçe içinde bir kaç apart daire bulunur, bir nevi müstakil otel gibi düşünebilirsiniz.

 Apartlarda kaldığınız sürece kendinizi evinizde gibi hissedebilirsiniz, ister turlara katılır akşama dönersiniz, ister pazara şööyle bir uğrayıp bira zalışveriş yapıp dönersiniz, isterseniz kahvede bir tavla atıp öyle dönersiniz bu sizin keyfinize kalmış bir şey.


Dalyan'a gittiğinizde (aslında söylemeye bile gerek yok) iztuzu plajına gitmeden, çamur banyolarında bin yaş gençleşmeden, kaya mezarlarını ziyaret etmeden, caretta caretta'larla fotoğraf çektirmeden, mavi yengeç yemeden dönmeyin sakın. Eğer bunlardan birini bile yapmadan dönerseniz millet size neresi ile güler bilemem.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder