16 Mart 2014 Pazar

Dalyan otelleri

 Dalyan beldesi, Köyceğiz gölü'nü denize bağlayan Dalyan kanalı'nın kenarında kurulmuştur. Doğal olarak Dalyan Otelleri de Dalyan merkezden başlamak üzere Dalyan kanalı'nın denize (iztuzu Plajı'na) doğru uzayan bölümünün kenarında konuşlanmıştır. Kanal kenarında konuşlanan otellerin hemen hemen hepsinin kanal kenarında küçük birer iskelesi bulunmaktadır, bunun nedeni ise dalyan ve çevresinde düzenlenen turların tasmamına yakınının teknelerle yapılması, turlara katılacak otel misafirlerinin tur teknelerine rahatça ulaşabilmeleri için yapılmış olmalarıdır. Turlara katılmak isteyen otel misafirleri bu isteklerini otel yönetimlerine bildirirler, otel yönetimleri ise tur şirketlerine telefon ederek turlara katılmak isteyen misafirlerini tur şirketlerine bildirirler, sabah tur için yola çıkan tekneler de hangi otelden misafir alacaksa o otelin küçük iskelesine yanaşır, zaten önceden iskeleye gelmiş olan misafirleri de alarak yoluna devam eder.

 Dalyan otelleri içinde hangisi tavsiye edersiniz diye soracak olursanız, bizim bu konuda bir otelin lehine, bir başkasının aleyhine yazı yazmak gibi bir amacımız yok tabii ki. Otellerin internet sitelerini inceleyerek, o oteller hakkında internette yazılan yorumları okuyarak otel hakkında bir parça da olsa fikir edinebilirsiniz.

 Dalyan otelleri genellikle  apart ve butik oteller sınıflandırmasına girerler. Dalyan'da çok yıldızlı otel bulabilmek çok mümkün değildir, (bir kaç tane var) ayrıca dalyan gibi bir tatil beldesinde o tür oteller çok fazla tutulmaz (biz böyle düşünüyoruz, siz farklı düşünebilirsiniz).

 Herkese iyi ve hoş tatiller dileriz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder