28 Nisan 2014 Pazartesi

Dalyan rafting turu


Dalaman Çayı Rafting
Dalaman Çayı Rafting
Dalyan'a gittiğinizde katılabileceğiniz etkinliklerden biri de rafting turu dur. Rafting turu Dalyan'a çok yakın olan Dalaman Çayı'nda yapılmaktadır. Tüm tatil yörelerinde olduğu gibi Dalyan'da da tur şirketleri bu tür organizasyonları yapmaktadır. Raftin turuna katılmak istediğinizde otel yönetimine bu talebinizi iletirseniz otel yönetimi sizin için gerekli rezervasyonu yapar. Biz sizlere Dalaman rafting turu hakkında bilgi vermeye çalışalım. Dalaman çayı, rafting sporu için seçilebilecek en güzel akarsulardan biridir, çok kolay bir parkur değildir, bildiğiniz gibi Türkiye'deki en zor rafting parkuru Çoruh nehri rafting parkurudur, Dalaman çayı ise Çoruh nehrinden sonraki en zor rafting parkurlarından biridir.

 Dalaman çayı rafting etkinliğine katılmak için sizin isteğinize bağlı olarak isterseniz tur şirketi sizi otelinizden alır, ya da kendiniz Dalyan merkezde bulunan şirketin ofisine gidebilir ve buradan yola çıkabilirsiniz. Rafting turu, Dalyan'dan sabah 8.45 gibi hareket ile başlar ve yaklaşık 9 saat sonra yine Dalyan'da sona erer, bu 9 saatlik sürenin yaklaşık 4 saati suda geçer, adrenalini vücudunuzun her zerresinde hissedeceksiniz.

 Rafting sporunu yaptıktan sonra sizi muhteşem bir mangal ziyafeti beklemektedir, bu arada hemen belirtelim ki içecekler ekstradır, bu yüzden yanınıza para almayı unutmayınız, ayrıca rafting tesisine girmek için de para ödemeniz gerekmektedir. Bütün bunların yanı sıra mutlaka ama mutlaka spor ayakkabı ya da sandalet giyiniz (şimdi bu da laf mı, tatile giden adam/kadın klasik bir ayakkabı giyip gitmez zaten dediğinizi duyar gibiyim ama öyle insanlar da var), yanınıza havlu, mayo gibi hayati öneme haiz ve de oksijen gibi su gibi gerekli olan kamera ve fotoğraf makinası almayı unutmayınız (yedek bir t-şort, şort ve havlu almanızda fayda vardır).

 Profosyonel rehbeler eşliğinde yapacağınız rafting turu başlamadan önce güvenlik için kask ve can yeleğini kuşanıp rehberlerin anlattıklarını can kulağı ile dinleyiniz, zira rehberlerin anlatacaklarının hayati önemi vardır.

 Ülkemizin oksijen deposu Toros dağlarından doğan ve muteşem bir doğa manzarası eşliğinde geçeceğiniz rafting turu hayatınızın unutulmazları arasında yer alacaktır.

1 yorum :

  1. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından silindi.

    YanıtlaSil