3 Mayıs 2014 Cumartesi

Ekincik koyu mağaralar delik ada turu


Ekincik koyu marmaris ve fethiye'den kalkan mavi Yolculuk teknelerinin en önemli uğrak yerlerinden biridir. Marmaris ile fethiye'nin hemen hemen tam ortasında desek yeridir. İztuzu Plajı'na yakındır. Ekincik koyu bakir doğasıyla insanı adeta büyüleyen bir görünüme ve sakinliğe sahiptir (inşallah paraya tapanlar tarafından bu doğallığı bozulmaz, bunun için Ekincik ve Köyceğiz halkının uyanık olması gerekir).

 Dalyan'dan teknelerle Ekinci koyu ve Delik da turlarına katılabilirsiniz. hemen hemen tüm gün (yaklaşık 9 saat) süren Ekincik Turu sabah 10 sularında Dalyan iskeleden başlar. dalyan'ın muhteşem labirenti olan sazlıkların arasında geçen bir yolculuktan sonra dalyan Kanalı ile denizin bağlantı noktası olan Delik Ada geçilerek Akdeniz'e çıkılır, denize çıktıktan sonra rotamız tabii ki öncelikle Ekincik mağaralar önün olur ve burada bir yüzme molası verilir. Daha sonra Ekincik Semizce koyunda öğle yemeği molası ve ardından Kızıl Burun yüzme molası verilir. Bu muhteşem koylarda verdiğimiz molalar bittikten sonra yavaş yavaş toparlanma ve dönüş yoluna çıkma vakti gelmiştir, geri dönüş derken direkt olaran Dalyan'a dönmüyoruz elbette, daha yolda vereceğimiz molalar var. Önce Dalyan kanalı'nın Akdeniz ile kavuşma noktası olan Delik Ada'da yüzme molası ve ardından İztuzu Plajı yüzme molası derken günün yorgunluğu yavaş yavaş üzerimize çökmek üzereyken Dalyan'a dönüş yolculuğuna geçilir. Ekincik Koyu mağaralarının büyülü dünyasını unutamayacaksınız.

 tabii ki hiç söylemeye gereke yok ama yine de hatırlatalım, yanınıza yakıcı güneşten korunmak için bir şapka, havlu, güneş kremi ve fotoğraf makinası ve video kamera almayı unutmayınız.

 İyi tatiller dileriz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder