14 Mayıs 2014 Çarşamba

Fethiye kayaköy ölüdeniz turu

Dalyan'da katılabileceğiniz turlardan birisi de Fethiye, Kayaköy ve Ölüdeniz turudur. Fethiye Kayaköy ve Ölüdeniz turu sadece Salı günleri yapılır, sadece Salı olmasının nedeni ise Fethiye'ye gidildiğinde Fethiye pazarı geziliyor, pazar sadece Salı günleri kurulduğu için bu tur da sadece Salı günleri yapılmaktadır.

 Dalyan'da katılabileceğiniz diğer turlardan farklı olarak fethiye kayaköy ve Ölüdeniz turu otobüsle yapılmaktadır. Tur sabah 9 da otelinizden alınmanızla başlar. İlk varış noktası Fethiye'dir, otobüs Fethiye'ye yaklaştığında en güzel panaromik görüntü yakalayabileceğiniz noktalardan geçmeye çalışır. Tepelerde unutulmaz panaromik Fethiye fotoğrafları çekebilirsiniz. fethiye'ye ulaştıktan sonra tamamen doğal ürünler bulabileceğiniz Fethiye pazarında çok hoş vakit geçirip alışveriş yapabilirsiniz.


Kayaköy
Fethiye pazarı alışverişinden sonraki durak Kayaköy'dür. Kayaköy 1923 Nüfus Mübadelesi sonucunda buradan Yunanistan'a göç etmek zorunda kalan Rumlar tarafından kurulmuş bir köydür. Eski isimleri Levissi veya Karmylassos olarak geçer. Terkedilmiş taş evleri ile canlı bir müze görünümündedir. Ancak köyde yaşayan insanlar da vardır, yani tamamen terkedilmiş değildir. Kayaköy'den denize doğru gidildiğinde ise muhteşem bir koy ile karşılaşabilirsiniz.

Ölüdeniz
 Fethiye Kayaköy ve Ölüdeniz turunun son durağı ise Ölüdeniz'dir, sadece daracık bir boğaz ile açık denize bağlı olan Ölüdeniz kelimenin tam anlamı ile Ölü bir denizdir. Açık denizde fırtınalar kopsa bile burada sadece biraz kıpırtı olur, normal zamanlarda ise neredeyse tamamen hareketsizdir. Ölüdeniz'de yüzme molasından sonra yavaş yavaş Dalyan'a dönüş yoluna çıkılır.

 Tur sabah 9 da başlar ve yaklaşık 10 saat sürer. Ücrete dahil olan hizmetler, rehberlik, öğle yemeği ve sigortadır. Ekstralar için yanınızda para bulundurmanızda fayda vardır.  Elbette ki fotoğraf makinası ve kamera almayı unutmayın demeye bile gerek yok.

 İyi eğlenceler dileriz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder